Co to są moskitiery?

moskitiery ramkowe
Jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe?
20 kwietnia, 2020
Jak umyć moskitiery
Jak umyć moskitiery?
15 lipca, 2020

Jednym z największych minusów lata są wszędobylskie, natrętne owady. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed komarami, muchami, osami, ćmami i innymi insektami są specjalne siatki zakładane na okna oraz drzwi. Wyjaśniamy co to są moskitiery!

Chociaż współcześnie można wybierać z wielu różnych metod ochronnych przeciwko owadom, najlepiej działa zwykła, mechaniczna bariera. Przez gęsto plecioną tkaninę nieproszeni goście po prostu nie mają jak dostać się do domu. Dowiedz się, co to są moskitiery!

Co to są moskitiery?

Moskitiery to specjalne osłony wykonane z gęstej, przejrzystej siatki. Zabezpieczenie to zostało wynalezione już w czasach starożytnych i było popularne np. w Egipcie. Siatki tego typu mogą być luźno rozłożone albo rozpięte na specjalnych ramkach. Zakłada się je nad łóżkami czy wózkami dziecięcymi, ale też montuje w oknach i drzwiach. Ich nazwa pochodzi od hiszpańskiego określenia mosquitero, przy czym mosquito oznacza komara.

Do czego służą moskitiery?

Moskitiery doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie przed owadami. Zgodnie z nazwą uniemożliwiają swobodne wlatywanie do mieszkania komarom, ale też innym insektom. Wiele osób się ich brzydzi lub boi. Niektórzy są też uczuleni na jad. Muchy przenoszą również groźne bakterie. Insekty są więc nie tylko irytujące, ale mogą być też niebezpieczne! Moskitiery są niezwykle praktycznym elementem wyposażenia, które zwiększa komfort codziennego życia oraz gwarantuje bezpieczeństwo dla wszystkich domowników.

Jakie są typy moskitier?

Moskitiery mogą być puszczone luzem, ale też rozpięte na ramce. W sprzedaży można także znaleźć modele, które da się otwierać, przesuwać, zwijać czy plisować. Doskonale sprawdzają się na drzwiach. Wiele osób zakłada je też na okna, jeśli nie chce odcinać sobie dostępu na zewnątrz, np. ze względu na kwiaty uprawiane na zewnętrznym parapecie. Najciekawsze, idealnie dopasowane instalacje najlepiej jest zamówić na wymiar.

Moskitiery są niezwykle wygodnym dodatkiem. Dzięki nim można jeszcze swobodniej czuć się we własnym domu. Jeśli chcesz latem bez problemu wietrzyć mieszkanie, zainwestuj w siatkę wykonaną na wymiar!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok