Jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe?

rolety dzień-noc w kasecie (4)
Montaż rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami
17 marca, 2020
Co to są moskitiery?
28 czerwca, 2020
moskitiery ramkowe

Najlepszym zabezpieczeniem przed irytującymi owadami są siatki na okna. Zdecydowanie najskuteczniejszym typem takiej osłony są profesjonalne modele wykonywane na wymiar. Wyjaśniamy, jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe!

Wiele osób obawia się, że założenie specjalnej siatki na owady jest skomplikowane lub drogie. W rzeczywistości nie jest to aż tak trudne wyzwanie, dlatego warto się na nie zdecydować. Dowiedz się, jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe!

Siatka na okno na wymiar – jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe?

Ponieważ instalacja tego typu musi być idealnie dopasowana do okna, niezwykle ważne jest, by wiedzieć, jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe. Wbrew pozorom nie są to wcale kwestie bardzo skomplikowane, dlatego krótka instrukcja z pewnością rozwieje większość wątpliwości. Do tego nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi ani doświadczenia fachowca. Co więcej, w razie wątpliwości zawsze można zasięgnąć porady u producenta.

Chcesz więcej porad? Czytaj na https://www.agatarolety.pl/blog/moskitiery/

Moskitiery ramkowe a pomiary

Najważniejszymi pomiarami, jeśli chodzi o moskitiery ramkowe, są szerokość i wysokość ramy okna oraz grubość profilu/felca z uszczelką. Większość Polaków posiada w swoich domach dość standardowe okna plastikowe, dlatego ich zmierzenie nie powinno sprawić kłopotu. Wystarczy do tego zwijana, metalowa miarka. W przypadku niestandardowych okien warto zmierzyć wszystkie elementy ramy, by dać jak najwięcej informacji producentowi.

Sposoby montażu moskitier ramkowych

Moskitiery ramkowe można montować na dwa sposoby: inwazyjny (za pomocą wkrętów/kołków) lub bezinwazyjny (na haczyki, rzepy czy taśmy mocujące). Skorzystanie z wiertarki jest zwykle konieczne przy instalacjach, które wymagają mocniejszego mocowania, jak np. moskitiery rolowane czy przesuwne. Nieinwazyjne metody są z kolei bardzo wygodne, ponieważ dzięki nim można w każdej chwili z łatwością zdjąć siatki, np. do mycia czy przechowania po sezonie.

Po zdobyciu podstawowych informacji na temat tego, jak mierzyć i montować moskitiery ramkowe, procedury te nie powinny sprawiać kłopotów. Warto zdecydować się na takie profesjonalne zabezpieczenie, ponieważ jest najbardziej skuteczne. Postaw na swój komfort oraz bezpieczeństwo we własnym domu!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok