Jak umyć moskitiery?

Co to są moskitiery?
28 czerwca, 2020
Rodzaje moskitiery na owady
Rodzaje moskitiery na owady
25 sierpnia, 2020
Jak umyć moskitiery

Siatki na oknach i drzwiach powinny być jak najmniej widoczne. Niestety, po czasie osadzają się na nich kurz, martwe owady oraz inne zanieczyszczenia organiczne. Z tego względu trzeba regularnie dbać o ich czystość. Wyjaśniamy, jak umyć moskitiery!

Aranżacje okienne powinny wyglądać nienagannie – pod światło można z łatwością zauważyć każde zabrudzenie. Wiele osób głowi się, w jaki sposób należy dbać o siatki przeciwko insektom. Dowiedz się, jak umyć moskitiery na https://www.agatarolety.pl/blog/jak-umyc-moskitiery/.

Jak umyć moskitiery?

Na siatkach zbiera się pył, kurz, martwe owady, a także kawałki roślin, grudki błota itp. Po czasie konieczne jest ich dokładne oczyszczenie. Nie każdy wie jednak, jak umyć moskitiery. Przede wszystkim, czyszczenie należy wykonać ostrożnie. W przeciwnym razie można zniekształcić czy nawet rozerwać siatkę. Jeśli da się zdemontować instalację, najwygodniej będzie ją po prostu zdjąć. W przypadku przewierconych siatek, powinno się wybrać słoneczny dzień, tak by mogły potem sprawnie wyschnąć.

Kup nowoczesne moskitiery na https://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/moskitiery.

Czego użyć do umycia moskitiery?

Do umycia moskitiery potrzebne są czysta ściereczka z mikrofibry oraz roztwór delikatnego detergentu. Dobrze sprawdzą się płyn do mycia naczyń, szare mydło lub żel do mycia ciała. Nasączoną szmatką należy przecierać siatkę raz przy razie. Jeśli instalacja została zdjęta, na koniec można spłukać ją delikatnym strumieniem wody i pozostawić do wyschnięcia. Zawieszone moskitiery trzeba po umyciu przetrzeć jeszcze ściereczką nasączoną czystą wodą. Na koniec można jeszcze zetrzeć pozostałe krople suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem.

Na co uważać podczas mycia moskitier?

Podczas mycia moskitier trzeba szczególnie uważać na to, by zbyt mocno nie naciskać na siatkę. Stosując inne środki czyszczące warto też sprawdzić, czy nie spowodują odbarwień lub uszkodzeń (np. rozpuszczenia włókien). Z cienkimi splotami trzeba obchodzić się wyjątkowo ostrożnie, ponieważ przypadkiem można je naruszyć.

Wiedząc już, jak umyć moskitierę, zadbaj o jej czystość. Dzięki temu będzie lepiej działać i wyglądać. Postaraj się robić to regularnie, a przedłużysz jej żywotność!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok