Jak rozprostować plisy?

Jak wyczyścić rolety w kasecie
Jak wyczyścić rolety w kasecie?
30 grudnia, 2020
Jakie rolety w kasecie do łazienki?
26 lutego, 2021

Rolety plisowane zaczęły dziwnie się zachowywać? Przyczyną może być przypadkowe zagniecenie materiału. Wyjaśniamy, jak rozprostować plisy!

Działanie tych modnych osłon okiennych opiera się w dużej mierze na ich specyficznej formie i tkaninie złożonej w harmonijkę. Kiedy z jakieś przyczyny jej kształt się zmieni, całość nie tylko źle wygląda, ale też zaczyna sprawiać problemy. Dowiedz się, jak rozprostować plisy, by przywrócić je do dawnego stanu!

Jak rozprostować plisy?

Roleta przypadkiem się zagniotła? Taka skaza szpeci, a do tego może mieć wpływ na działanie osłony. Z tego względu powinno się szybko z nią rozprawić. Mało kto wie jednak, jak rozprostować plisy. Proces ten nie jest zbyt trudny. Wystarczy rozwinąć maksymalnie osłonę, po czym bardzo powoli ją złożyć, ściskając palcami w miejscu, gdzie się odkształciła – by poprawnie się złożyła. Ciasno zwiniętą plisę powinno się pozostawić w tej pozycji przez przynajmniej kilkanaście godzin.

Dowiedz się więcej o plisach https://www.agatarolety.pl/blog/plisy/.

Rozprostowanie mocno zagniecionych plis

Pierwsza metoda nie pomogła? Na szczęście istnieją jeszcze inne sposoby na rozprostowanie mocno zagniecionych plis. Pierwszy polega na delikatnym zwilżeniu pogniecionego miejsca czystą, przegotowaną wodą (jeśli tkanina może mieć z nią kontakt). Po tym należy zwinąć osłonę i zaczekać przez dobę, aż materiał wyschnie. W przypadku grubszych, bardzo zagniecionych plis niektórzy stosują nawet prostownice do włosów czy żelazka, jeśli ciepło nie powoduje uszkodzeń włókien.

Co zrobić, gdy plisa się zagniecie?

Żadna z metod nie pomogła? Niestety, tańsze modele osłon okiennych są często wykonane z materiałów niskiej jakości. Czasem, gdy plisa zagniecie się wyjątkowo mocno (np. przez szybkie, nieprawidłowe zwinięcie), tkanina ulega uszkodzeniu. Wtedy pozostaje już tylko wymienić materiał lub zamówić nową roletę. Tym razem rozsądniej zainwestować w model lepszej jakości, by sytuacja się nie powtórzyła.

Skoro wiesz już, jak rozprostować plisy, spróbuj je naprawić. Postępuj delikatnie, a może uda Ci się osiągnąć zamierzony efekt. Na przyszłość pamiętaj też o tym, by zawsze ostrożnie obchodzić się z takimi osłonami!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok