Naprawa plisy – jak ją wykonać?

Jakie rolety do salonu w stylu skandynawskim?
11 marca, 2021
Moskitiery Katowice
30 maja, 2021
plisa cosimo (2)

Rolety plisowane dziwnie się zachowują lub wyglądają? Prawdopodobnie jeden z ich elementów nie działa w prawidłowy sposób. Wyjaśniamy, jak wygląda naprawa plisy w przypadku najpowszechniejszych usterek!

Osłony okienne są szczególnie narażone na uszkodzenia. Wystarczy raz przypadkiem zbyt mocno je szarpnąć, by przestały prawidłowo funkcjonować. Często da się jednak łatwo przywrócić im pełną sprawność. Dowiedz się, kiedy możliwa jest samodzielna naprawa plisy!

Naprawa plisy – zagięty materiał

Jednym z najczęściej spotykanych problemów z roletami plisowanymi jest zagięcie się lub rozprostowanie materiału. Specyficzny materiał umożliwia swobodne składanie i rozkładanie osłony, dlatego jego odkształcenie zaburza jej działanie. Naprawa plisy jest w takiej sytuacji w większości przypadków dość prosta. Wystarczy spróbować przywrócić oryginalne zagięcia, ręcznie układając fałdy na materiale. Jeśli jest dość oporny, można go lekko zwilżyć wodą. Następnie powinno się złożyć roletę i pozostawić ją na przynajmniej kilkanaście godzin w zwiniętej pozycji.

Jak naprawić plisy z zerwaną linką?

Drugą popularną usterką jest uszkodzenie sznurka prowadnicy. Niewiele osób wie jednak, jak naprawić plisy z zerwaną linką. Należy wtedy zdemontować osłonę oraz usunąć stary sznurek. Następnie trzeba przygotować nowy – jego długość powinna być równa sumie szerokości oraz podwojonej wysokości osłony. Wystarczy przełożyć go przed otwory (wzorując się na drugiej stronie rolety) i zawiązać, po czym założyć zabezpieczenia oraz zawiesić plisę na oknie.

Co robić, gdy nie da się naprawić plis?

Jeśli ma się kłopot ze zlokalizowaniem usterki lub jest ona poważniejsza, należy skontaktować się z producentem osłony. Po krótkiej rozmowie wyśle na wskazany adres wymienne części lub doświadczonych fachowców. Nie zawsze jednak otrzyma się takie wsparcie. Co robić, gdy nie da się naprawić plis? Najrozsądniej kupić nowe – tym razem profesjonalne osłony na wymiar, które będą bardziej wytrzymałe.

Naprawa plisy nie musi być skomplikowana. Mimo to nie udało Ci się przywrócić jej do stanu używalności? Wezwij fachowców lub zainwestuj w nową osłonę!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok