Plisy – wszystko o nowoczesnych żaluzjach wewnętrznych

Jak szybko i dokładnie wyczyścić rolety drewniane
Jak szybko i dokładnie wyczyścić rolety drewniane?
6 października, 2018
Rolety na wymiar bądź na zamówienie – dlaczego warto
Rolety na wymiar bądź na zamówienie – dlaczego warto?
23 października, 2018
Plisy – wszystko o nowoczesnych żaluzjach wewnętrznych

Żaluzje plisowane coraz bardziej zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego – ich wyjątkowy mechanizm działania umożliwia swobodne dostosowanie ilości wpadającego światła. Przy tym wyglądają bardzo oryginalnie i są nietuzinkowym elementem wystroju. Jak się sprawują i co należy o nich wiedzieć?

Plisy wyróżniają się specyficznym sposobem działania. Są wykonane z materiału, który składa się w harmonijkę. Zamocowane na dwóch profilach, mogą być zsuwane zarówno od dołu, jak i od góry. Umożliwia to dowolne ustawienie plisy na powierzchni okna i przysłonięcie wybranej jego części, bez konieczności pełnego rozwijania żaluzji.   

Dobry montaż to podstawa

By plisy prawidłowo działały, muszą być poprawnie zamontowane na oknie. Najczęściej instaluje się je między listwami przyszybowymi, dlatego trzeba dokładnie znać odległości między nimi. Decydując się na żaluzje plisowane, najlepiej jest zamówić je na wymiar – tylko wtedy ma się pewność, że będą dostosowane do posiadanego typu okien.

Niezwykła funkcjonalność

Mechanizm działania plis daje dużo możliwości. Zsunięte od góry mogą osłaniać prywatność domowników, bez konieczności pozbawiania się dużej ilości naturalnego światła z zewnątrz. W ciągu dnia, gdy promienie słoneczne akurat niefortunnie świecą prosto w oczy, przeszkadzając w pracy czy innych codziennych zajęciach, wystarczy zasunąć plisę na pożądaną wysokość. Wtedy nadal można cieszyć się słonecznym dniem i ze spokojem wrócić do swoich zadań.

Intrygujący wygląd

Kolejnym, ogromnym atutem żaluzji plisowanych jest ich nietypowy wygląd. Świetnie prezentują się w minimalistycznych, modnie urządzonych wnętrzach. Dobrze dobrane odnajdą się jednak także w innych wystrojach. Materiał składający się w plisę ma geometryczny, nowoczesny wygląd. Ułożenie ich na różnych wysokościach skrzydeł okna daje nie tylko duże pole do manipulowania oświetleniem, ale także ciekawy efekt wizualny.

Żaluzje plisowane są funkcjonalną i oryginalną aranżacją okienną. Znacznie ułatwią codzienne życie i ozdobią mieszkanie. Jeśli zależy ci na estetycznych osłonach okiennych, dających duże możliwości dostosowania natężenia światła, zdecyduj się na plisy.  

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok