Jak wyczyścić rolety w kasecie?

Jakie plisy do salonu
Jakie plisy do salonu?
26 listopada, 2020
Jak rozprostować plisy?
11 stycznia, 2021
Jak wyczyścić rolety w kasecie

Podczas przedświątecznych porządków zazwyczaj dokładnie czyści się wszystkie elementy wyposażenia, w tym też osłony okienne. Zwykłe zasłony czy firanki można po prostu wrzucić do pralki. Co jednak zrobić z innymi aranżacjami? Wyjaśniamy, jak wyczyścić rolety w kasecie!

Każdego dnia na osłonach okiennych gromadzi się kurz, pył z zewnątrz oraz inne zanieczyszczenia. Nie tylko pogarsza to ich wygląd, ale jest również niehigieniczne. Z tego względu należy przynajmniej raz w roku się tym zająć. Dowiedz się, jak wyczyścić rolety w kasecie!

Jak wyczyścić rolety w kasecie?

Wiele osób zastanawia się, jak wyczyścić rolety w kasecie. Czynność ta nie jest trudna, ale należy wykonać ją delikatnie i z uwagą, by niczego nie uszkodzić. Na początek powinno się rozwinąć cały materiał oraz dokładnie go odkurzyć. Można do tego zastosować miotełkę z piórami, ściereczkę z mikrofibry czy nawet odkurzacz ze specjalną końcówka. Tkaninę trzeba przetrzeć z obu stron. Następnie należy zwinąć roletę i ostrożnie ją zdemontować, zdejmując zaślepki, kasetę oraz rurę nawojową z materiałem.

Czyszczenie rolet w kasecie

Gdy osłona jest już dokładnie odkurzona, ale widać na niej jakieś zabrudzenia, można zabrać się za czyszczenie rolet w kasecie. Najrozsądniej jest wcześniej sprawdzić zalecenia producenta. Jeśli materiał może mieć kontakt z wodą, trzeba przygotować odpowiedni roztwór z nieagresywnym detergentem – szarym mydłem, płynem do tkanin delikatnych itp. Nie powinien mieć więcej niż 30 ℃. Osłonę namacza się w wannie/misce lub z wyczuciem przeciera wilgotną ściereczką/gąbką. Po wszystkim trzeba dokładnie wypłukać tkaninę i odwiesić do wyschnięcia.

Na co uważać podczas czyszczenia rolet w kasecie?

Podczas czyszczenia rolet w kasecie nie wolno zbyt mocno dociskać ściereczek, szczotek czy innych akcesoriów do materiału. Nadmierne pocieranie lub szorowanie może doprowadzić do przetarć, odbarwień i innych uszkodzeń. Przed rozpoczęciem prania warto też sprawdzić w mało widocznym miejscu, jak tkanina zareaguje na kontakt z wodą. Przede wszystkim bezwzględnie powinno się stosować do zaleceń producenta.

Wiedząc już, jak wyczyścić rolety w kasecie, zadbaj o ich wygląd. Postępuj jednak ostrożnie, by ich nie uszkodzić. Poświęć trochę czasu na tę czynność, a efekty na pewno Cię zadowolą!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok