Jakie rolety najlepiej zatrzymują ciepło w okresie zimy?

Kupno rolet przez Internet – na co zwrócić uwagę?
18 kwietnia, 2019
Jak dobrać kolor żaluzji drewnianych do wnętrza?
10 czerwca, 2019
rolety zatrzymujace cieplo

Chociaż główną funkcją osłon okiennych jest ochrona przed słońcem, mają wiele dodatkowych właściwości. Jedną z nich jest termoizolacja – zatrzymywanie idealnej temperatury wnętrza. Podpowiadamy jakie rolety najlepiej zatrzymują ciepło w czasie zimy!

Być może pamiętasz jak dawniej babcie podczas mrozów okładały parapety kocami. Miały rację – przez okna ucieka wiele ciepła. Współcześnie nawet najlepiej uszczelnione modele także nie gwarantują stuprocentowego zabezpieczenia. Z tego względu powstają termoizolacyjne osłony okienne, czyli rolety zatrzymujące ciepło.

Dlaczego warto wybrać rolety zatrzymujące ciepło?

Rolety zatrzymujące ciepło nie tylko podnoszą komfort codziennego życia, ale także przekładają się na pewne oszczędności. Dzięki nim możesz nieco zmniejszyć ogrzewanie, co będzie skutkowało niższymi rachunkami. Te same osłony będą pomocne także latem – odbiją promienie słoneczne, więc zapobiegną nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz. Wtedy możesz także zaoszczędzić na klimatyzacji, czyli na rachunkach za prąd.

Jakie rolety zatrzymują ciepło?

By być w pełni zadowolonym z zakupu, warto nie tylko kierować się zapewnieniami producenta, ale samemu wiedzieć, jakie rolety zatrzymują ciepło. Najczęściej są to modele z tkaniną powleczoną specjalną emulsją lub przełożone materiałami termoizolacyjnymi (aluminium, guma itp.). Taki rodzaj osłon świetnie sprawdzi się na poddaszach i w innych pomieszczeniach narażonych na zmiany temperatury.

Gdzie kupić rolety zatrzymujące ciepło?

Rolety zatrzymujące ciepło powinny być perfekcyjnie dopasowane do okien, by w pełni korzystać z ich właściwości. Najlepiej jest montować je w kasecie i na prowadnicach. Z tego względu najrozsądniej jest zamówić je na wymiar – nie tylko będą idealnie dobrane do rozmiarów okien, ale także do wystroju pokoju.

Mając świadomość tego, jakie rolety najlepiej zatrzymują ciepło w czasie zimy, warto wybrać modele od dobrego producenta, który umożliwia zamówienie ich na wymiar. Tylko wtedy ma się stuprocentową pewność, że taka osłona będzie odpowiednia pod każdym względem. Wybierz najlepsze zabezpieczenie dla swojego domu!

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok