Z jakiego materiału zrobione są rolety podgumowane?

rolety wolnowiszace
Maksymalna szerokość rolety zewnętrznej
3 sierpnia, 2019
Rolety zaciemniające w kasecie z prowadnicami
Rolety zaciemniające w kasecie z prowadnicami – co warto o nich wiedzieć?
17 listopada, 2019
rolety podgumowane

Szukasz idealnej osłony okiennej do sypialni? Z pewnością zainteresują Cię specjalne modele zaciemniające! Wyjaśniamy jak działają i z jakiego materiału zrobione są rolety podgumowane!

Tylko całkowita ciemność gwarantuje zdrowy, spokojny sen. Jeśli więc zależy Ci na komforcie i zdrowiu, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w specjalne osłony okienne do sypialni. Dowiedz się, z jakiego materiału zrobione są rolety podgumowane!

Z czego zrobione są rolety podgumowane?

Do sypialni oraz wielu innych pomieszczeń wymagających ciemności konieczne są specjalne osłony okienne. Rolety zaciemniające wykonuje się zwykle z użyciem grubego, nieprzepuszczalnego materiału. Takie modele bywają często ciężkie i nieestetyczne. Istnieje jednak znacznie lepsze rozwiązanie. Z czego zrobione są rolety podgumowane, specjalnie dedykowane do całkowitego odcinania dostępu światła do pomieszczeń?

Jak produkuje się rolety podgumowane?

Rolety podgumowane są tak jak klasyczne modele wykonane z tkaniny w wybranym wzorze i kolorze, ale ich zewnętrzna strona jest powleczona dodatkową, cienką warstwą gumy. Wbrew pozorom nie musi być ona czarna czy ciemna – znaleźć można także jasne warianty, korzystniej prezentujące się z zewnątrz, a przy tym zachowujące swoje właściwości.

Przeczytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/tkaniny-na-rolety-do-salonu/

Jak działają rolety podgumowane?

Warstwa gumy na tkaninie sprawia, że ta staje się zupełnie nieprzejrzysta. Dzięki temu rolety podgumowane zapobiegają przenikaniu jakiegokolwiek światła do wnętrza pomieszczeń. Z tego powodu najczęściej montuje się je w sypialniach – całkowita ciemność sprzyja zasypianiu oraz zdrowemu odpoczynkowi. Co więcej, w razie upałów lub mrozów taka aranżacja okna dodatkowo zapewnia w pewnym stopniu izolację, pomagając w utrzymaniu optymalnej temperatury w mieszkaniu.

To, z jakiego materiału wykonane są rolety podgumowane, nie ma większego znaczenia –ich działanie zależy od dodatkowej warstwy gumy. Dzięki temu można swobodnie wybrać ich wygląd, dostosowując go do swojego gustu i wystroju mieszkania. Osłony okienne do sypialni wcale nie muszą być przygnębiająco ciemne czy topornie grube!

Tekst powstał we współpracy z Agatarolety.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok