Jak dobrać kolor żaluzji drewnianych do wnętrza?

rolety zatrzymujace cieplo
Jakie rolety najlepiej zatrzymują ciepło w okresie zimy?
10 maja, 2019
Plisy na okna – jak się sprawdzają
Plisy na okna – jak się sprawdzają?
4 lipca, 2019

Spójne wykończenie wystroju ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Jeden źle dobrany element może zaburzyć nawet najpiękniejszy projekt. Wiele osób ma szczególny kłopot z dopasowaniem osłon okiennych. Podpowiadamy, jak dobrać kolor żaluzji drewnianych do wnętrza!

Odpowiednie zaaranżowanie okien jest doskonałym zwieńczeniem wystroju. Drewniane żaluzje są bardzo stylowe i estetyczne, ale tylko wtedy, gdy są poprawnie wkomponowane. W ostatnich latach zyskują na popularności, dobrze więc wiedzieć, jak je wyeksponować. Na co zwracać uwagę dobierając kolor żaluzji drewnianych do wnętrza?

Dopasowanie koloru żaluzji drewnianych i ramy okna

Aranżacja okienna powinna być w pełni harmonijna. Najłatwiejszym sposobem, by to uzyskać, jest świadomy dobór barw. Najważniejsze to zadbać o dopasowanie koloru żaluzji drewnianych i ramy okna. Zasada jest prosta – do jasnych framug pasują jasne lamelki, a do ciemnych – ciemne. Najlepiej prezentują się te pomalowane na identyczny kolor lub wykonane z tego samego drewna. Wyjątkowe żaluzje można kupić u producenta na stronie https://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/zaluzje-drewniane.

Dobranie koloru żaluzji drewnianych do ścian

Nie bez znaczenia jest też odcień farby, którą pomalowany jest dany pokój. Odpowiednie dobranie koloru żaluzji drewnianych do ścian ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Zbyt jasna osłona będzie intensywnie optycznie wyróżniać okno, ciemna natomiast wizualnie przytłoczy pomieszczenie. Jeśli nie jest to Twoim zamiarem – zestaw bardziej zbliżone do siebie barwy.

Kolor żaluzji drewnianych a meble

Bardzo ważnym kryterium doboru jest także dopasowanie koloru żaluzji drewnianych do mebli. Najłatwiej jest wybrać po prostu lamelki wykonane z tego samego gatunku drzewa. Nie trzeba jednak decydować się na oczywiste rozwiązania. Łącznie różnych rodzajów również może dać ciekawy efekt. Warto pamiętać także o tym, że żaluzja może być pomalowana na dowolny kolor.

Chcąc stworzyć estetyczny, harmonijny wystrój, zadbaj o to by kolor żaluzji drewnianych był dobrany spójnie lub ciekawie. Jeśli nie masz pomysłu – wybierz neutralne, bezpieczne zestawienia. Nie obawiaj się jednak eksperymentować – pozornie niedopasowane materiały mogą bardzo ciekawie się skomponować.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok